18 czerwca 2024

Magazyny do wynajęcia – Kraków. Atuty i przykładowe obiekty

Kraków to jeden z ważnych regionów na rynku logistycznym i magazynowym. Nie brakuje tu nowoczesnych obiektów mimo silnej konkurencji na Górnym Śląsku. Poznaj zalety Małopolski, jej położenie i mocne strony, a także przykładowe obiekty magazynowe warte uwagi.

Powierzchnie magazynowe – Kraków. Zalety

Kraków wyróżnia się atrakcyjnym położeniem niedaleko granicy, a także rozwiniętą infrastrukturą drogową. Dużym plusem tego regionu jest też dobrze rozwinięty rynek konsumencki. To jeden z niedużych, ale rozwijających się obszarów magazynowych w naszym kraju.

W Małopolsce powstało wiele nowoczesnych powierzchni logistycznych – przykładowe z nich omawiamy poniżej. Liczną grupą ich najemców są m.in. sieci handlowe oraz spożywcze, a także operatorzy logistyczni.

Wynajem magazynu – Kraków. Przykładowe realizacje

Logicor Kraków. Magazyn do wynajęcia Logicor Kraków zapewnia nowoczesną powierzchnię w Skawinie, jedynie 10 km od Krakowa. Park przystosowano do potrzeb klientów z różnych branż – jak m.in. logistyczny czy spożywcza oraz e-commerce. Park ten jest bardzo popularny w regionie. Wynajem magazynów w Krakowie to dobra inwestycja przede wszystkim dla firm z branży logistycznej.

Położenie obiektu przy autostradzie A4 gwarantuje dogodne połączenia z innymi regionami kraju i nie tylko. Logicor Kraków powstał wzdłuż drogi krajowej numer 44, około 800 m od węzła transportowego. Węzeł ten stanowi pomost między wschodnią częścią Polski oraz zachodnią A4. Łączy też najdłuższą trasą europejską – trasę E40. Te magazyny na wynajem w Krakowie dostarczają 16 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, w najwyższym standardzie klasy A.

Panattoni Park Kraków II. Panattoni Europe to znany deweloper, który w Krakowie zrealizował już kilka inwestycji. Prezentowany przez nas to drugi obiekt przemysłowy pod nazwą Panattoni Park Kraków II. Znajduje się także w Skawinie, jedynie 15 km od centrum Krakowa. Został przystosowany do potrzeb klientów z różnych branż. Co więcej, powierzchnię można zaadaptować też na potrzeby produkcji lekkiej. Oferuje 15 400 mkw. powierzchni magazynowej klasy A.

Krakowskie Centrum Logistyczne MG Logistic. Ten obiekt znajduje się na obszarze dzielnicy Rybitwy. Od centrum dzieli go tylko 10 km. Położony jest w sąsiedztwie z „Bieżanowskim” węzłem autostradowym – tutaj autostrada A4 krzyżuje się z drogą S-7, wschodnią częścią obwodnicy Krakowa. Jedynie 25 km dzieli go od międzynarodowego portu lotniczego Kraków – Balice. Zapewnia magazyny w Krakowie o łącznej powierzchni ponad 23.000 mkw.