21 maja 2024

Styropianowe opakowania farmaceutyczne — zalety ich zastosowania

Transport z hurtowni do aptek jest bardzo istotnym procesem, szczególnie jeżeli chodzi o przewożone wyroby medyczne. W takim przypadku wszystkie normy dotyczące higieny i utrzymywanej temperatury muszą być spełnione. Pojemniki styropianowe to jeden z lepszych pomysłów na zabezpieczenie leków, wyrobów medycznych i suplementów. Między innymi zapewniają stałą temperaturę, dzięki czemu produkty przechowywane są w odpowiednich warunkach. Dlaczego jeszcze warto kupić opakowania farmaceutyczne?

Opakowania styropianowe do transportu leków — zalety

W branży farmaceutycznej bardzo ważnym czynnikiem jest sterylność, odpowiednia temperatura i higiena. Pojemniki izolacyjne to jedne z tych produktów, które przyczyniają się do stosowania powyższych zasad. Odpowiednie pudełka styropianowe gwarantują, że zawarte w nich produkty dotrą na czas w idealnym stanie. Opakowania EPS posiadają odpowiednią grubość, dzięki czemu zapewniają optymalną temperaturę w trakcie każdego transportu.

Tace transportowe, które wykonane są ze styropianu EPS, posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne. Pozwalają więc zapewnić doskonałe warunki do transportu oraz przechowywania kosmetyków i leków. Zalet tego typu produktów to także lekkość, elastyczność oraz zawartość do 98 % powietrza, co powoduje, że styropian ma obojętny wpływ na znajdujące się wewnątrz przedmioty. Ważną zaletą, szczególnie na terenie jednej placówki medycznej jest także to, że pudełka termiczne posiadają wysoką odporność biologiczną na grzyby, bakterię i inne zanieczyszczenia i podlegają w 100 % recyklingowi.

Sprawdź styropianowe opakowania farmaceutyczne na: https://www.hirsch-porozell.pl/produkty/opakowania/styropianowe-opakowania-farmaceutyczne/

Wśród licznych zalet opakowań produkowanych w technologii EPS należy wyróżnić znikomą nasiąkliwość. Styropian praktycznie nie absorbuje wody, dlatego jest świetnym izolatorem. Z takiego materiały medycznego mogą korzystać nie tylko apteki i producenci leków, lecz także branża spożywcza. Takie opakowania śmiało mogą zostać wykorzystane np. na kubki na ciepłe napoje, pudełka na świeże ryby, owoce itd.

Zastosowania opakowań styropianowych

Tak jak już wspomnieliśmy, szerokie zastosowanie mogą mieć szczególnie styropianowe pojemniki termoizolacyjne. Opakowania te ze względu na doskonałą ochronę termoizolacyjną wykorzystywane są nierzadko jako pojemnik, które mają utrzymać bardzo niskie lub bardzo wysokie temperatury. Jako lodówki styropianowe pojemniki służą do transportu produktów spożywczych, a także licznych farmaceutyków, którym towarzyszy suchy lód. W branży gastronomicznej wykorzystuje się je jako termosy. Mogą więc z nich korzystać w trakcie transportu i nie tylko firmy cateringowe, farmaceutyczne, apteki i służby medyczne.