14 lipca 2024

Apple HomeKit Pozwoli Tobie Na Automatyczne Zamykanie i Otwieranie Drzwi To Najnowszy Sprzęt Od Xiaomi

Segment smart home jest bogaty w sprzęty do automatyzacji procesów zachodzących w obrębie domu czy mieszkania. Xiaomi postanowiło wprowadzić najnowszą technologię do drzwi wejściowych. Inteligentny zamek Smart Door Lock Pro potrafi zamknąć drzwi, a możliwości są znacznie większe wraz z pakietem Apple HomeKit.

O właściwościach i funkcjach

Podstawową specyfikacją inteligentnego zamku od Xiaomi według informacji ze strony www.globalny.pl to przede wszystkim trzy funkcjonalności: kamera rejestrująca obraz HD ze 161 stopniami kąta widzenia oraz czujnikiem ostrzegającym przed obecnością ludzi w jego zasięgu, wyposażona jest w podczerwień nocną, która włącza się automatycznie, gdy jest małe oświetlenie.

Drzwi są możliwe do odblokowania na siedem sposobów: hasło, czytnik linii papilarnych, moduł NFC, pakiet Apple HomeKit (komenda głosowa do asystenta Siri). Osoby, które są zabiegane i mają charakterystyczny głos, mogą śmiało skorzystać z takiego sposobu odblokowywania i zamykania drzwi. Najnowsza technologia umożliwia nam prostsze rozwiązania dla codziennych czynności. Wymienione sposoby to też dobry sposób na bezpieczeństwo dla osób, które notorycznie gubią klucze.

Jak dokładnie wykorzystać pełnię funkcji?

Aby móc korzystać z tych funkcjonalności trzeba mieć aplikację Xiaomi Mijia. Zamek ma wbudowaną baterię o pojemności 5000 mAh, które pozwalają na pracę w ciągu 10 miesięcy bez ładowania. Całość kosztuje 1080 złotych netto. Nie wliczając kosztu drzwi, jest to cena samego mechanizmu i zamka.

Zamykanie i otwieranie drzwi nigdy nie było tak proste. Apple HomeKit od Xiaomi pozwoli tobie na automatyczność tego procesu. Codzienne zamykanie i otwieranie drzwi bywa uciążliwe, klucze się gubią, wyginają, a nawet psują zamek. Dzięki najnowszej technologii możesz sobie otworzyć drzwi za pomocą głosu, linii papilarnych i wielu innych sposobów.