14 lipca 2024

Dobra praca na Śląsku, w Zabrzu i w Bytomiu

Dobra praca to skarb, bo można się w niej realizować, jak również zarobić na godne życie. Do podnoszenia swojej stopy życiowej dąży każdy człowiek niezależnie od tego, czy prowadzi jednoosobowe gospodarstwo domowe, czy żyje w małżeństwie, czy też w licznej rodzinie. Godziwy byt jest marzeniem wszystkich z nas i aby tak było trzeba posiadać dobrą pracę. I tak na przykład na Śląsku oferty pracy w Zabrzu i w Bytomiu są bardzo atrakcyjne.

Zabrze

Zabrze jest miastem leżącym na Górnym Śląsku i jest jednym z ośrodków centralnych konurbacji górnośląskiej. Zabrze posiada dość długą historię, gdyż początki miasta sięgają trzynastego wieku. Dziś miasto rozciąga się na powierzchni ponad 80 kilometrów kwadratowych i zamieszkuje je 171 tysięcy mieszkańców.

Bytom

Bytom jest jednym z najstarszych miast śląskich z liczbą ponad 163 tysięcy mieszkańców, którzy żyją na powierzchni niemalże 70 kilometrów kwadratowych.

Praca w Zabrzu i w Bytomiu

Osoby przybywające do Zabrza i Bytomia zastanawiają się jak znaleźć dobrą pracę w Zabrzu lub w Bytomiu? Lecz nie jest to trudne, gdyż w obydwu tych miastach jest wiele możliwości i dobra praca jest na wyciągnięcie ręki .
Zabrze i Bytom sąsiadują z dużymi śląskimi miastami, jak Gliwice i Ruda Śląska, a niedaleko jest także do Katowic i Chorzowa, a więc tym bardziej łatwo o zatrudnienie na Śląsku.
W Zabrzu rozwija się zarówno przemysł ciężki, jak i przemysł lekki oraz przemysł spożywczy. Działa tam wiele prywatnych zakładów, które dają zatrudnienie szerokiej masie ludzi.
Podobnie jest w Bytomiu, gdzie kiedyś głównymi zakładami dającymi zatrudnienie były kopalnie węgla i huty i zakłady im towarzyszące. I choć już wiele z nich nie działa, to nadal są w mieście oferty pracy w innych branżach, gdyż prężnie działają tu przeróżne prywatne biznesy wciąż poszukujący pracowników.

Typy stosunków przemysłowych: etatyzm, korporatyzm, neoliberalizm.